3 zajímavé fakty o výherních automatech

Hrací automaty představují alfu a omegu online i offline kasin. Jsou známé a milované po celém světě. Lákají zajímavou grafikou, barvičkami, světýlky i zvuky. Věděli jste ale, že se rozmohly až v 80. letech? Naproti tomu třeba taková ruleta vznikla ve Francii už v 17. století!

Hrací automaty zná každý. Všichni víme, že za nimi stojí generátor náhodných čísel a vaším jediným úkolem je zmáčknout tlačítko nebo zatáhnout za páku. Válce se otočí, a pokud se objeví stejné symboly, vyhrajete finanční odměnu.

Je ale spousta dalších zajímavých informací, které byste měli vědět, chcete-li automaty hrát.

1. Dnešní automaty mají málo společného s těmi původními

Ve srovnání s prvním automatem, představeným již v roce 1895, mají dnešní výherní automaty málo společného. Kdysi postačil slot na mince, páka, naviják a otočné válce. Dnešní fyzické stroje jsou tvořené zhruba 1200 komponentami, které vytváří týmy stovek lidí.

Online automaty se zase předhánějí v líbivé grafice a animacích. Například na Kolikkopelit si zahrajete s tematikou Popelky, mimozemšťanů, včeliček apod. Jak je známo i z jiných odvětví, design prodává.

2. Většina automatů vyplatí hráčům přes 90 %

Každý automat má určitou návratnost. Tohle číslo udává, kolik vložených peněz vyplatí zpět hráčům. Možná tomu nebudete věřit, avšak většina automatů má návratnost přes 90 %, některé dosahují až k 98 %! Pokud se vám podaří tuto hodnotu vypátrat, uděláte si dobrou představu, jak vysoké jsou vaše šance na výhru.

3. Vyhrát dvakrát za sebou na jednom automatu je možné

Pokud vezmete dva automaty se stejnou návratností, rozhodně se nemůže stát, že by jeden byl „výhernější“ než ten druhý. Takhle to prostě nefunguje. Když automat vyplatí výhru, klidně na něm může za dvě minuty vyhrát někdo další. Nebo také ne. Všechno je založené na náhodném algoritmu, který je pochopitelně zpracován tak, aby kasino dostatečně vydělávalo.

Mějte tyto informace na paměti, až budete příště hrát.

Ajax loader
spam@feldhost.cz