Alkohol tester jako dočasné tetování

Odborníci na nanotechnologie z univerzity v kalifornském San Diegu vytvořili přístroj, který hlídá stav Vaší střízlivosti. Má podobu dočasného tetování a umí Vás, díky zaslanou zprávou na mobilní telefon, upozornit, abyste si další skleničku již nedávali. 

„Je zde využit elektrochemický senzor, který určuje hladinu alkoholu z potu na lidské kůži,“ popisují princip fungování webové stránky iflscience.com. Ostatně vynález jako takový je velmi tenká hydrogenován náplast (vypadající jako dočasné tetování, proto i ten název), která v sobě má elektrody s látkou zvanou pilokarpin, vyvolávající pocení. Přístroj v podobě tetování informaci poté vyhodnotí a do 15 minut dostanete díky speciální aplikaci zprávu na Váš mobilní telefon.

Přístroj je velmi pohodlný, stačí ho jen nosit na ruce. Neomezuje tedy uživatele v pohybu a zvládne i různé ohýbání. Profesor ze zmíněné kalifornské univerzity dodává: „tato technologie nabízí přesný, praktický a rychlý způsob, jak u člověka hlídat konzumaci alkoholu a předejít tak tomu, aby řídil v opilosti.“
Výhled do budoucna napovídá o možnost, kdy by se přístroj mohl spojit s Vaším autem. Tím by dal autu jasný pokyn, kdy se auto už nebude moci nastartovat.
 

Zdroj

Ajax loader
spam@feldhost.cz