Aplikace učící děti důležitá tel. číslaNová aplikace, která dětem usnadní zapamatování telefonních čísel svých rodičů, se jmenuje ReMUMber. Cílem této aplikace jsou krizové situace, ve kterých si děti vybaví čísla, která mají většinou uložená pouze v mobilních telefonech.

Aplikace byla vyvinuta belgickou organizací Missing Child, jak píše organizace Cesta z krize v tiskové zprávě týkající se právě zmíněné aplikace. Ředitelka organizace Jarmila Kubáňková zmiňuje jak málo si děti pamatují mobilní čísla rodičů. „Mají je uložená v mobilu. Když se ztratí, jsou uneseny nebo přijdou o telefon, nemají se jak rodičům dovolat,“ doplnila.


Jak to funguje?
Děti si díky nové aplikaci skvěle zapamatují telefonní číslo rodičů, protože zadáním onoho telefonního čísla odemknou telefon. A organizace Cesta z krize dodává: „Kód, který dosud neměl žádný význam, je tak nahrazen číslem rodičů, které má pro bezpečí, zdraví nebo život ztraceného dítěte zásadní hodnotu.“

Organizace Cesta z krize zajišťuje 24 hodin denně fungující anonymní linka pro školu a rodinu na čísle 116 000. Linka umí radit jak po telefonu, tak chatu nebo emailem. 

Zdroj

Ajax loader
spam@feldhost.cz