Bingo: Kultovní hra, která nepatří jen do kasin

Víte, že ještě v roce 2013 bylo ve Velké Británii 400 míst, kde jste si mohli zahrát bingo? Dnes už se hraje převážně online, a to zejména v kasinech, nicméně jedno je jisté. Tato numerická hra má za sebou tak dlouhou historii, že jen tak nevymizí.

První zmínky o bingu se datují do roku 1530. Úplně původně bylo známé v Itálii pod názvem Lo Giuoco, nicméně během 18. století se dostalo do Francie, kde hře začali říkat Le Lotto. Hrávala ji francouzská aristokracie. Další adaptace binga zvaná Tombola se objevila v 19. století v Německu. Tombola se však nepoužívala pro zábavu, nýbrž pro výuku pravopisu, násobení a historie.

Budoucnost binga bude zářná

Bingo není jen hrou minulosti. Oblíbené je doposud a pravděpodobně má před sebou ještě dlouhou budoucnost. Momentálně už se na bingové dýchánky neschází jen aristokracie, hru si může zahrát každý a odkudkoliv. Online kasin a stránek s hrami, které ji nabízí, je skutečně mnoho. Zkuste třeba AhaBingo.

Možná vám běží hlavou, že hrát online je o dost jiné, než když se kdysi lidé scházeli osobně. Úplně odtržení od kontaktu s lidmi však být nemusíte. Mnohá kasina lákají na možnost chatování s ostatními hráči.

Hra protrénuje váš mozek

Spousta provozovatelů herních portálů vám bude tvrdit, že jejich hry bystří smysly a procvičují mozek. Jenže u binga je to pravda. Procvičuje paměť, pozornost a postřeh. Není náhodou, že se tato hra často hraje také v domovech seniorů. Nenechte se ale zmýlit, bingo vás bude bavit v každém věku. Zkusíte ho online a třeba vás nakonec bude tak bavit, že si zahrajete i v „reálném“ světě. Jde totiž o skvělou hru pro celou rodinu. Ostatně s různými typy her můžete procvičovat abecedu, zvířátka apod. Bingo se dá pořídit v podobě deskových her, hromadu toho najdete i na internetu. Stačí trochu zapátrat. A nemusíte jen v kasinech.

Ajax loader
spam@feldhost.cz