Česká spořitelna na mušce podvodníků


Máte své finanční prostředky v České spořitelně? Možná jste tedy i vy dostali zprávu informující, že Vaše internetové bankovnictví bylo uzamčeno. Cílem je, abyste klikli na falešný odkaz a tím by podvodníci získali přístup k Vašim přihlašovacím údajům, informovali zástupci České spořitelny.

A jak podvodná zpráva vypadá?

„*Dosáhli jste maximálního počtu neúspěšných pokusů o přihlášení. Pro vaši ochranu byl přístup k on-line službě uzamčen,*“ tvrdí podvodníci v nevyžádané zprávě. Na konci zprávy je hodovníky přidaný odkaz, který má po kliknutí znovu umožnit přístup k Vašemu internetovému bankovnictví. Díky tomu z uživatelů dostanou podvodníci i potvrzovací SMS zprávu, která jím umožní realizaci jakékoliv platby.

Buďte pozorní

Kdo internetové bankovnictví České spořitelny využívá, může rozeznat, že se jedná o podvod. Grafika je sice opravdu velmi podobná opravdové službě Servis 24. Ale samotná zpráva obsahuje mnoho chyb, hlavně v diakritice.

„*Buďte k e-mailům z neznámých zdrojů velmi obezřetní. Pokud máte podezření, že jste podvodný e-mail obdrželi, v žádném případě nereagujte na jeho obsah, neklikejte na odkaz, který může být jeho součástí, a zprávu nám přepošlete na e-mailovou adresu phishing@csas.cz. Jestliže jste již na odkaz klikli a vyplnili požadované údaje, ihned kontaktujte klientskou linku České spořitelny na bezplatném telefonním čísle 800 207 207,*“ radí zástupci České spořitelny. Stejně postupujte, pokud Vám zpráva přijde s hlavičkou jiné banky. Vždy se obraťte na svého zástupce v bance a informaci si ověřte.


Zdroj

Ajax loader
spam@feldhost.cz