CZ.NIC varuje - e-mailem se šíří falešné výzvy k prodloužení domény

Pokud jste dostali v posledních dnech e-mail, který vás vyzývá k prodloužení platnosti vaší domény, dejte si pozor, email může být falešný.

Správce české top level domény dnes ráno zveřejnil krátké varování: Českem se šíří pochybné e-maily, které uživatele vyzývají k prodloužení platnosti jejich domén.

Ačkoli zprávy vypadají velmi důvěryhodně, jsou falešné, varuje CZ.NIC s tím, že od dnešního rána dostal řadu stížností uživatelů na podobné e-maily.

„Držitelé domén, kteří byli v posledních dnech vyzváni, aby prodloužili platnost svých domén, se mohli stát obětí podvodu. Tyto zprávy mohou být falešné, a proto bych chtěl vyzvat všechny, kteří tyto e-maily našli ve svých schránkách, aby se obrátili na své registrátory a požádali je o potvrzení správnosti této informace,“ říká provozní ředitel CZ.NIC Martin Peterka.

E-mail je psán česky a bez chyb a je formulována velmi podobně jako e-mail, který od jednotlivých registrátorů obvykle chodí. V příloze s příponou PDF je obsažená faktura, která vypadá velice věrohodně – jediným rozdílným prvkem od obvyklých faktur je jiné číslo účtu, na který se mají peníze poslat.

výzva k zaplacení domény

Autor: CZ.NIC

Pokud jste už peníze na falešný účet poslali a chcete je zpět, musíte se obrátit na policii. „Náhradu vzniklé škody je potřeba řešit přímo s policií. Takže pokud někdo zaplatil ještě před tím, než jsme dalšímu zneužití účtu zabránili, může se obrátit na Policii ČR anebo vyčkat, než se mu ozve sama,“ potvrzuje mluvčí Air bank Komjati.

Zdroj

Ajax loader
spam@feldhost.cz