Dočkáme se nového operátora? Na Slovensku působící Štvorka požádala o přidělené

Je pravděpodobné, že již brzy budeme moci vybírat mezi 4 operátory. Slovenský mobilní operátor Štvorka podnikl kroky, které by mohly znamenat přípravu na vstup na český trh mobilních operátorů.


Provozovatel slovenského operátora Štvorka je firma SWAN. A právě tato společnost během posledních dní přihlásila několik ochranných známek, nesoucí pravděpodobné jméno operátora „4ka“. Dále byly přihlášeny i logo a slogan „váš český operátor“ a „váš československý operátor“.


Další informace nejsou známy, protože společnost SWAN své kroky nechce vysvětlit. Jen tiskový mluvčí společnosti, Tomáš, Stupavský, uvedl na serverz E15.cz: „V současnosti nechceme tuto informaci komentovat“. Další kroky, v případném příchodu na český trh mezi stávající mobilní operátory, společnost nepodnikla. Neproběhl jak zápis do Obchodního rejstříku, tak ani nebylo podáno oznámení u Českého telekomunikačního úřadu.


Ptáte se, čím Štvorka na Slovensku zaujala?

Loni, když Štvorka vstoupila na Slovensku na trh mobilních operátorů, přišla s velmi lákavou nabídkou mobilních dat. Měsíčně svým zákazníkům účtuje pouhých pět eur za 4G internet s limitem 100 gigabytů.


Společnost SWAN není jediná, kdo stojí v pozadí slovenské Štvorky. Významný díl má i Slovenská pošta, která má opci na nákup pětinového podílu. Tím se zjednodušil Štvorce vstup na slovenský trh, protože díky Slovenské poště měl operátor k dispozici více než tisícovku prodejních míst. Nyní pokrývá více jak 40 procent slovenské populace a na zbývajícím území si infrastrukturu pronajímá od konkurence.

Zdroj

Ajax loader
spam@feldhost.cz