Fotoaparát se v případě odcizení nahlásí sámUkrást v dnešní době lze téměř cokoliv. A pokud se jedná o fotografickou techniku, vzniklá škoda může jít až do stovek tisíc korun. I tento fakt mohl být důvodem, proč vzniklo malé, celkem nenápadné zařízení. Vynalezli ho v Japonsku, jmenuje se Pinout a co umí? Hlavně to, že pokud ho někdo ukradne, upozorní na to svého majitele.

Asi nejdražšími fotoaparáty jsou digitální zrcadlovky. Proto se Pinout specializuje především na ně. Zařízení je velké zhruba jako knoflík a k fotoaparátu se připojí podobně jako zařízení pro geotagging (označování přesné polohy). Ale využití této novinky je víc. Například novinku lze využít jako dálkovou spoušť, nebo ji lze ovládat hlasovými pokyny.
 

Jak funguje Pinout v případě odcizení?
Patrně největším lákadlem Pinoutu je oznámení, které Vám zašle na mobilní telefon v případě, že fotoaparát někdo odcizí. Prakticky to funguje tak, že mobilní telefon si stále hlídá lokaci miniaturního zařízení, které je připnuté k fotoaparátu. Pokud se digitální zrcadlovka vzdálí od Vašeho mobilu, přijde vám Varovná zpráva. Tím je ochráněna i situace, že byste někde zapomněli celou brašnu s fotoaparátem. Vzdálenost od fotoaparátu může být až 30 metrů. A pokud pak fotoaparát hledáte, Váš chytrý mobil Vám ukazuje, jakým směrem jít. Stejná upozornění lze využívat i na chytrých hodinkách.
 


Zajímavostí je, že díky Pinoutu je zrcadlovku najít i v případě, že je zrcadlovka vypnutá. Pinout pracuje s vlastní baterií, aby nebyl závislý na baterii zrcadlovky. A pokud se ptáte, jak dlouho baterie vydrží, tak dle údajů výrobce zhruba rok.
 

Výrobce informuje, že Pinout pracuje zatím jen s fotoaparáty značky Nikon. Nicméně se pracuje i na kompatibilitou s jinými značkami. Pořizovací cena není, s porovnáním s nutností kupovat novou zrcadlovku v případě odcizení, vysoká. Prodejní cena je v přepočtu necelých 600 Kč a dle serveru Digital Rew je Pinout distribuován zatím pouze v Japonsku. Termín distribuce v Evropě není jasné. 

Zdroj

Ajax loader
spam@feldhost.cz