Koupili byste svému předškolákovi vlastní notebook?


Zhruba 12 procent českých rodičů ano. A je jedno zda mluvíme o tabletu nebo notebooku jako takovém. Dále dle průzkumu společnosti Ipsos pro Microsoft, do kterého se zapojilo 500 respondentů, koupila další třetina rodičů takové zařízení svým dětem na prvním stupni základní školy.

Necelá třetina rodičů přemýšlí o možnosti koupit svému dítěti vlastní zařízení ještě před zahájením školního roku. Jako důvod uvádí 73 procent respondentů využitelnost takového zařízení při výuce. Dále 62 procent uvedlo důvod rozvoj počítačových dovedností a 60 procent motivaci k lepším výsledkům ve škole. Dále 25 procent dotázaných pořídili notebook nebo tablet na zábavu ve volném čase a pětina z dotazovaných osob bere ohled na fakt, že spolužáci již vlastní zařízení mají.

Stále se snižuje věk, kdy se děti prvně setkávají se zařízeními tohoto typu a ředitelka spotřebitelského segmentu Microsoft Kristina Michalsky to komentuje slovy: „pro děti mladšího školního věku se hodí zařízení 2v1 s oddělitelnou klávesnicí. Ovládání tabletu dotykem je intuitivní a umožní dítěti pohodlně prohlížet obrázky, sledovat videa, vyzkoušet si základy programování a později i číst texty. Připojením klávesnice vznikne malý notebook pro vytváření dokumentů a prezentací."
 

Podle čeho rodiče vybírají první počítač pro děti?
Celkem 77 procent dotazovaných vybírá první notebook dle pořizovací ceny. Dalším kritériem je fakt jak moc se možnosti zařízení využují ve výuce (51 procent) a pro dvě pětiny je na stejném místě kapacita, pamět počítače a operační systém. Pokud by Vás zajímalo, jakým společnostem dávají rodiče přednost, tak vyhrávají značky Lenovo, Asus a HP.

 

Zdroj

Ajax loader
spam@feldhost.cz