Máte kardiostimulátor a využíváte iPad?


Je jí pouze 14 let a objevila něco, co pro mnohé z nás, může být životně důležité. V rámci školního projektu prezentovala Američanky Gianna Chien magnety držící kryt Smart Cover na iPadu od společnosti Apple. Prokázala, že tyto magnety umí výrazně ovlivnit nebo v horším případě i zastavit provoz elektronických zařízení podporující činnost srdce. Jedná se např. o kardiostimulátor, nebo ICD kardioverter-defibrilator. Jedná se o malé magnety, které jako takové nejsou nebezpečné. Problém může nastat v případě, kdy se dostatečně přiblíží k srdci.

Mladá Američanka má technologie velmi v oblibě a navíc její otec je lékař. Proto je pro ni zmíněné téma blízké. Není tedy divu, že má odpověď i na otázku, proč by si někdo dával iPad schválně k srdci. Odpověď je prostá – stačí si s iPadem lehnout s tím, že si budete třeba číst. Spánek, který se může nečekaně dostavit, pak udělá své a iPad ve většině případů skončí na prsou (tedy u srdce) čtenáře.
Gianna ve zmíněné školní soutěži nevyhrála. Ale teď ji čeká jiná příležitost a to je prezentace svého projektu přes více jak osmi tisíci kardiology.

Zdroj

Ajax loader
spam@feldhost.cz