Mít kouzelný prsten? V Riu ano!


Pokud se těšíte na olympijské hry v Riu, možná si všimnete prstenu, který někteří budou nosit. Na první pohled se může zdát, že byl objeven novodobý kouzelný prsten. Ve skutečnosti se jedná o vynález společnosti Visa. Ta proměnila prsten do tak trochu jiné platební karty. Prstenem totiž budou moci sportovci platit. A na výběr budou mít buď bílý nebo černý keramický kroužek, který v sobě bude mít mikročip a anténu. 

Jak to bude fungovat?

Pricip je jednoduchý. Prsten přiložíte k platebnímu terminálu a tím bude nákup uhrazený. Nejedná se o debetní systém placení, takže je nutné mít na účtu finanční prostředky. 

Nyní bude zahájeno testování. Prsten dostanou zaměstnanci společnosti Visa, její partneři, ale i vybraných cca 45 sportovců, např. plavkyně Missy Franklinová či šermířka Ibtihaj Muhammadová 

Jak uvádí stránky engadget.com: „Peněženky mohou být otravné, když se musíte neustále převlékat z civilu do sportovního a zase zpátky.“ Je tedy možné, že pokud se tato osvědčí, dočkají se „kouzelného prstenu“ i běžní uživatelé platebních karet.

Zdroj

Ajax loader
spam@feldhost.cz