Může fungovat vytvořená kopie otisku prstu?


Pokud si také ještě myslíte, že otisk Vašeho prstu je pro Váš mobil tím nejbezpečnějším zabezpečením, mýlíte se. Možná to tomu tak byl, ale doba už je dál. Michiganští výzkumníci dovedli vytvořit kopii otisku, která byla naprosto funkční. A proč to dělali? Bylo to v rámci kriminálního vyšetřování. 

Jaký byl důvod?
Dříve by se to zdálo jako sci-fi, ale nyní se to stalo realitou. Američtí policisté se potřebovali v rámci vyšetřování dostat do mobilního telefonu zavražděné oběti. Očekávali totiž, že právě informace z telefonu jim pomohou s případem a že třeba získají i možného pachatele. 

Protože telefon byl uzamčen pomocí otisku prstu, muselo se na to jít jinak. „Policie už měla otisky oběti z doby, kdy ještě žila, nejspíše byly sejmuty při zatčení,“ sdělily stránky fusion.net. Otisky však nebyly dostatečně kvalitní, proto musel pomoci počítač. Anil Jain a Sunpreet Arora z univerzity v Michiganu vytvořili repliky otisku, které byly opatřeny tzv. vodivým inkoustem. Ten obsahuje částečky, díky nimž byla kopie stejně vodivá jako skutečný lidský prst a telefon tento otisk bez problémů přijal. 

Pokud tedy i Vy máte telefon zajištěn otiskem, popřemýšlejte, zda nebude přece jen lepší opravdu hodně dlouhé heslo  

Zdroj

Ajax loader
spam@feldhost.cz