Najděte chybu a jste milionářiPtáte se, co je třeba udělat? Stačí málo – zúčastnit se soutěže. A jak asi tušíte, není to obyčejná soutěž. Společnost Zerodium vypsala soutěž o 1,5 miliónu dolarů (zhruba 36 miliónů korun) pro počítačové experty, kteří najdou možnost, díky níž se nabourají do chytrého telefonu iPhone a tabletů iPad s operačním systémem iOS 10. Jedná se zatím o nejvyšší v celé historii počítačového průmyslu.

Co k tomu společnost Zerodium vede?
To, k čemu chce společnost Zerodium trhlinu v mobilní platformě využít zástupci firmy nezveřejnili. Jak ale uvádí server The Hackers News, tato bezpečnostní firma stojí za francouzským podnikem VUPEN, který dříve prodával zatím nezveřejněné chyby v programech vládním agenturám po celém světě. Těm pak už nic nebránilo sledovat vybrané uživatele mobilních zařízení.

Společnost Zerodium je známa ještě jednou věcí. V minulosti společnost vypsala odměnu pro toho, kdo najde chybu, díky které by šlo vyvinout tzv. jailbreak. Jedná se o speciální software, který zpřístupnit a nastavovat např. funkce, které v iPhonech a iPadech uživatel normálně nemůže.

Co na to Apple?
Společnost Apple také láká na odměny, ale o něco nižší, než vypsala společnost Zerodium. Společnost s logem jablka, stojící za iPady a iPhony, láká lovce chyb na honorář až do 200 tisíc dolarů, což je v přepočtu necelých pět miliónů korun. Platí úměra, že čím závaznější trhlina v systému bude objevena, tím vyšší odměna bude vyplacena. Hackerům je k dispozici jak platforma iOS, tak Mac OS X.

Lákat na chyby nalezené ve svých vlastních produktech není nic nového. V minulosti této možnosti využily už firmy, jako jsou např. Microsoft nebo Facebook.

 

Zdroj

Ajax loader
spam@feldhost.cz