Nový malware útočí!

S novým trikem přišli podvodníci, kteří berou lidem peníze přímo v internetovém bankovnictví Česká spořitelna opět varuje před novým trikem podvodníků, který zkoušejí počítačoví piráti na klienty této banky. „Provedená platba byla chybná“ – touto hláškou vše začíná. Lidé mohou nevědomky zpřístupnit pirátům svoje finanční prostředky.

Důmyslnost tohoto triku spočívá v tom, že se klientovi podvodná stránka nezobrazí při snaze o přihlášení do správy svého účtu, ale když je skutečně přihlášen. Z tohoto důvodu mohou naletět i zkušenější uživatelé. Zpráva je psaná česky a působí velmi věrohodně, jelikož neobsahuje větší pravopisné chyby.

„Virus v napadeném počítači klientovi zobrazí po přihlášení do internetového bankovnictví informaci o chybné platbě, která byla připsána na jeho účet. Dále klienta informuje o tom, že z tohoto důvodu je jeho účet dočasně zablokován, dokud nepotvrdí vrácení připsané platby zpět potvrzením tlačítka ‚pokračovat‘. Důrazně varujeme před jakoukoli reakcí na tuto obrazovku – útočníci se touto formou snaží získat z klientova účtu jeho vlastní peníze,“ varovali zástupci banky.

Virus, který se při přihlášení „zaktivuje“, je v počítači. Jen čeká na to, až se uživatel přihlásí.

Čas hraje důležitou roli! Podvodníci se vychytrale snaží získat dostatek času na zametení případných stop. „Po dokončení této operace bude Váš účet zablokován v souladu s právními předpisy a vnitřní bezpečnostní politikou banky,“ tvrdí na podvodné stránce.

Důvěřivému člověku se tak může zdát, že je vše v naprostém pořádku a netuší, že se nechal napálit i přes to, že se nemohou na účet delší dobu přihlásit. Může se tedy stát, že zjistí, že jim zmizely peníze až s příchodem dalšího výpisu od České spořitelny.

„Česká spořitelna nikdy neblokuje účty klientů z důvodu chybně připsané platby. Buďte obezřetní při používání vašeho internetového bankovnictví. Pokud ve vašem internetovém bankovnictví zaznamenáte jakékoli nezvyklé chování nebo se v něm objeví nestandardní či neobvyklá obrazovka, nereagujte na zobrazenou výzvu a neprodleně nás kontaktujte na bezplatné informační lince 800 207 207,“ doplnili zástupci banky.

Zdroj

Ajax loader
spam@feldhost.cz