Nový program Vás podle fotky najde. Nevěříte?


Jen tak se někde vyfotíte, fotku dáte na web, a aniž byste o to stáli, bude velmi snadné Vás „vystopovat“. Tobias Weyand se svými kolegy ve společnosti Google vytvořil program, který to dokáže. Pojmenovali ho PlaNet.


Jak program vznikal?

Tvůrčí tým při realizaci programu nejdříve vyloučil oceány a místa, která nejsou obydlena, např. polární oblasti. Poté bylo potřeba naučit program lokalizaci polohy. Proto do databáze nahráli 126 miliónů fotek s určením polohy. Úkolem programu PlaNet bylo určit, kde se její majitel nacházel, když fotka vznikla. Poté se počítač testoval na dalších 2,3 miliónu fotek z webu Flickr. Pokud se ptáte s jakými výsledky, tak čtěte dál. „U 48 procent poznal PlaNet správný kontinent, u 28,4 procenta správnou zemi, u 10,1 procenta správné město a u 3,6 procenta správnou ulici,“ uvádějí stránky discovery.com.
 

Zdá se Vám to málo?

Pokud Vás výše uvedená čísla nepřesvědčila, tak dodáme, že počítač dostával z Flickru fotografie automaticky. Dokonce i fotky pořízené v domácnosti či v restauracích, kde se lokace určuje opravdu velmi obtížně. Program PlaNet prošel i v jakési soutěži s deseti velmi zkušenými cestovateli, nad kterými snadno vyhrál co se určování místa týče.Zdroj

Ajax loader
spam@feldhost.cz