Po chytrém telefonu tu je chytrý deštník

Víte, jak dlouho využíváme klasické deštníky? Více jak dva tisíce let. A po celou dobu mají prakticky stejný význam. Až nyní přichází změna. Francouzská společnost Wezzoo stojí za prvním deštníkem na světě se schopností předpovídat počasí. A dokonce se nemusíte ani bát, že si ho v ranním spěchu zapomenete vzít. Sám se Vám připomene…
 

Jak ta zázračná novinka vypadá?

Na první pohled byste asi rozdíl nepoznali. Nicméně uvnitř je dokonale propracovaný. V rukojeti jsou speciální senzory rozpoznávající, zda bude pršet. Pokud Vás napadají otázky typu, s jakou přesností předpověď vychází, tak spolehlivost předpovědi je neuvěřitelných sto procent. A dokonce ještě s půlhodinovým předstihem.
 

Jak „chytrý deštník“ funguje?

Senzory, které v deštníku jsou, dokážou analyzovat vlhkost vzduchu, světlo a teplotu zároveň. Ze získaných údajů vzniká předpověď, která se majitelům chytrých telefonů ukáže na mobilu. Spojení mezi deštníkem a mobilem je zajištěno přes bluethooth. Majitelé těchto deštníků potřebují mít tedy nainstalovanou aplikaci Wezzoo, která i bez funkcí deštníku nabízí předpověď počasí s výhledem na několik následujících dní.


A aby té chvály nebylo málo, ještě jedna vychytávka u tohoto deštníku je. Určitě znáte situace, kdy jste Váš deštník někde zapomněli. Pokud se vám to stane, chytrý deštník Vám na mobil pošle zprávu, s jejíž pomocí budete vědět i přesnou polohu zapomenutého deštníku.


Chytrý deštník je zatím jen prototypem. Společnost Wezzoo ale pracuje na tom, aby se tato novinka dostala na trh ještě během letošního roku. Prostřednictvím serveru Kickstarter se francouzská společnost snaží získat finance na rozjetí výroby pro běžný trh. Dosud přispělo šest set lidí s celkovou částkou 48 711 dolarů, v přepočtu více nez 1,1 miliónu korun. Deštník Oombrella dostane každý, kdo přes Kickstarter přispěje částku min. 59 dolarů. Pokud se výroba rozjede, měl by chytrý deštník stát 79 dolarů, tedy zhruba 1900 korun.


Zdroj

Ajax loader
spam@feldhost.cz