Podvodné emaily hrozí exekucí!

V posledních dnech jsme mohli pozorovat další masivní útok podvodnými emaily s nebezpečným virem. Emaily falešně vyzývají k zaplacení exekuce. Kromě toho mají v příloze počítačový virus. Před útokem už varovala i exekutorská komora.

Po otevření Vaší emailové schránky Vás mohl dosti vystrašit předmět zprávy: "VÝZVA K ÚHRADĚ DLUŽNÉHO PLNĚNÍ PŘED PROVEDENÍM EXEKUCE". Emailů s podobnou informací bylo rozesláno přinejmenším tisíce.

Exekutorská komora obdržela dle vlastního prohlášení tisíce stížností a vydala varování pro všechny příjemce daného emalu. Co s podobným podvodným emailem udělat? V žádném případě neotevírejte přílohu emailu a peníze nikam neposílat!

"E-maily nejsou distribuovány z exekutorských úřadů a obsahují smyšlené a chybné údaje," řekla k vlně útoků tisková mluvčí komory Petra Báčová.

O podobný pokus se podvodníci pokusili již v půlce května, kdy některé uživatele smetla vlna podvodných emailů s informací o neuhrazené pohledávce z banky. Také u těchto emailů čekalo na důvěřivce, kteří otevřeli přílohu překvapení v podobě viru.

Neotevírat přílohu - obsahuje virus Elenoocka, jehož úkolem je po otevření podvržené přílohy tvářící se jako zip archiv stahovat do napadeného počítače další viry.

Ptáte se v čem je tento virus nebezpečný? Objevily se první případy, kdy trojský kůň Elenoocka úspěšně nainstaloval do počítače program, který dokáže krást hesla, předstírat prostředí internetového bankovnictví a přimět uživatele, aby si na mobil nainstaloval údajnou bezpečnostní aplikaci.

Jak postupovat, když už jste přílohu otevřeli? Postup je jednoduchý - zahájit očištění počítače za pomoci kvalitního antivirového programu, a to bez zbytečného odkladu!

Zdroj

Ajax loader
spam@feldhost.cz