Podvodné exekutorské e-maily

Zástupci Exekutorské komory varovali před novým trikem kyberzločinců, kteří rozesílají hromadné podvodné e-maily. V nich se vydávají za exekutory a požadují od lidí peníze za údajně neuhrazené dluhy.

"V Česku se opět objevily tisíce spamových zpráv zneužívající e-mailovou adresu Exekutorské komory ČR komora@ekcr.cz. Podvodné e-maily s předmětem "DRUHE UPOZORNENI NA NARIZENOU EXEKUCI" vyzývají adresáty k úhradě neexistujících dluhů a obsahují pokyny k úhradě dluhů zkopírované z webových stránek některých soudních exekutorů", uvedli zástupci Exekutorské komory.

Podezřelý e-mail poznáte i podle toho, že neobsahuje výši dlužné částky ani spisovou značku řízení nebo označení exekučního titulu.

Podvodné e-maily jsou nebezpečné hned ze dvou důvodů. Jednak se na jejich základě někteří běžní uživatelé internetu mohou nechat napálit z případné exekuce, kdy nakonec finanční prostředky pošlou. Ale stejně tak odesílatelé mohou do těchto e-mailů vložit škodlivý kód, šířící vir. Nicméně v této záplavě podvodných e-mailů se zatím virové kódy neobjevily.

Exekutorská komora radí na e-maily tohoto podvodného typu nereagovat a neodesílat žádné peněžní prostředky a ve svém prohlášení dodává: "E-mailové adresy adresátů těchto podvodných e-mailů nepocházejí z databází Exekutorské komory ČR a bezpečnost jejích IT systémů nebyla narušena. Exekutorská komora ČR ve věci spamových zpráv spolupracuje s příslušnými orgány a podá trestní oznámení".

Zdroj

Ajax loader
spam@feldhost.cz