Podvodníci lákají e-mailem z lidí peníze zneužitím jména nadace Dobrý Anděl

Včera bylo nadací Dobrý Anděl vydáno varování, že se skupina podvodníků snaží vylákat z lidí peníze. Odkazují se na dobré jméno nadace, která pomáhá rodinám v těžkých rodinných situacích, kdy jeden z členů rodiny vážně onemocní. Z podvodné emailové adresy nadace.andel2@gmail.com přijde e-mail, kde je uvedený reálný pravdivý příběh s cílem je vylákat z příjemců e-mailů peníze.


Podvodníci využili příběh skutečně nemocné Saši, která byla tváří loňské kampaně. Příběh reálný je, ale žádost o pomoc již nikoli. Z internetových stránek nadace Dobrý Anděl byl do e-mailu okopírován Saši příběh spolu s výzvou zaplatit příspěvek na pomoc. Uvedené číslo účtu v e-mailu ale není bankovním číslem nadace Dobrý Anděl.


E-mail je odeslaný z e-mailové adresy nadace.andel2@gmail.com. Nicméně skutečný e-mail nadace Dobrý Anděl je však andelskaposta@dobry.andel.cz.


Dále nadace uvedla, že jediné platné číslo účtu, kam se posílají všechny peníze od „dobrých andělů“ (dárců), je 8001008/5500. Příspěvky přijaté na tento účet jsou pravidelně každý měsíc rozdělovány do posledního haléře rodinám, které se vlivem vážné nemoci dostaly do finanční tísně.


Proti tomuto podvodnému e-mailu již nadace Dobrý Anděl zahájila právní kroky.


Zdroj

Ajax loader
spam@feldhost.cz