Podvodníci se vydávají za zástupce České spořitelny

„Podvodná zpráva vzbuzuje dojem, že byla zaslána Českou spořitelnou. Součástí zprávy je přiložený aktivní odkaz, který po kliknutí zobrazuje podvodnou obrazovku, která vypadá jako rozšířenější přihlašovací obrazovka internetového bankovnictví Servis 24 a vyžaduje zadání citlivých údajů,“ uvedli zástupci banky.

Žádné podobné výzvy však banka svým klientům nikdy neodesílá. „Jestliže se vám v internetovém bankovnictví zobrazí žádost o vyplnění vašich citlivých údajů, nikdy je nevyplňujte. Banka touto formou nikdy po svých klientech nepožaduje sdělení jejich citlivých údajů,“ doplnila Česká spořitelna.

Pozornější uživatelé mají šanci podvod rozpoznat, byť je imitace prostředí služby Servis 24 věrohodná. Alarmující může pro klienty být, že internetová adresa nevede na web spořitelny, ale na stránky rodrigojucarep.com.br.

Počítačoví piráti se tímto způsobem snaží vylákat především citlivé údaje o klientech České spořitelny, není ale vyloučeno, že na případnou komunikaci navážou se snahou o sdělení dalších informací. Například autentizačního kódu k platbám.

„Pokud by vás kontaktovala osoba, která se bude vydávat za pracovníka banky a bude se jménem banky snažit ověřit s vámi prováděnou platbu a vyžadovat sdělení kódu z autorizační SMS zprávy, nikdy autorizační kód z SMS zprávy nesdělujte, jedná se o útočníka, který zneužívá jméno banky,“ uzavřeli zástupci banky.

Pokud jste zaznamenali neobvyklé chování služby Servis 24, obráťte na bezplatnou informační linku České spořitelny 800 207 207.

Zdroj

FOTO: Česká spořitelna
13. 01. 2015

Diskuse k článku

Ajax loader