Podvodníci vyzrají i na SMS upozornění

Nebezpečí pro uživatele spočívá v tom, že virus nabízí na napadeném počítači klientovi po přihlášení do internetového bankovnictví instalaci mobilní aplikace nazývané TrustPort Mobile Security.

„Česká spořitelna žádnou takovou bezpečnostní aplikaci nenabízí. Navíc nejde o skutečnou bezpečnostní aplikaci, ale o zneužití názvu jednoho z produktů firmy TrustPort. Útočník se touto cestou snaží z klientova mobilního telefonu získávat SMS zprávy, včetně zpráv pro potvrzování transakcí,“ varovali zástupci banky.

Výzvy k instalaci bezpečnostní aplikace jsou sice psané česky, ale obsahují pravopisné chyby. Lze tak na první pohled rozpoznat, že se jedná o podvod.

„Buďte obezřetní při používání vašeho internetového bankovnictví i při používání vašeho mobilního telefonu. Jestliže se vám v internetovém bankovnictví nebo ve vašem mobilním telefonu objeví nabídka instalace bezpečnostní mobilní aplikace, případně její aktivace, nereagujte na zobrazenou výzvu a neprovádějte instalaci nabízené aplikace do vašeho mobilního telefonu,“ doplnili.

Pokud jste zaznamenali neobvyklé chování služby Servis 24, můžete se obrátit na bezplatnou informační linku České spořitelny 800 207 207.

Zdroj

Ajax loader
spam@feldhost.cz