Podvodníci zkoušejí nový trik - vydávají se za zástupce Seznam.cz

Společnost Seznam.cz v úterý varovala před podvodnými fakturami, které zneužívají jméno společnosti. Podvodníci se v podvodných e-mailech dožadují uhrazení za prezentace firmy na službách Sklik.cz a Firmy.cz.

„Společnost Seznam.cz by ráda upozornila všechny své klienty a dodavatele na falešnou fakturu, která se může objevit v jejich e-mailových schránkách. Zpráva přichází z účtu seznam-fakturace@seznam.cz,“ uvedl PR specialista společnosti Seznam.cz Jakub Šumanský.

Podvodná faktura

Foto: koláž Novinky.cz

„V příloze zprávy je faktura v podobě PDF souboru. Jejím obsahem je vyúčtování prezentace firmy na serverech Seznam.cz, Sklik.cz a Firmy.cz,“ podotkl Šumanský.

Společnost Seznam.cz nemá s podvodnou zprávou nic společného, příjemci by tak fakturu rozhodně neměli hradit. „Vzniklou situaci už řešíme právní cestou,“ doplnil Šumanský.

Pokud jste již fakturu zaplatili, měli byste se obrátit na policii nebo na zástupce Seznamu. „Prosíme všechny, kteří zmíněnou fakturu zaplatili, aby kontaktovali společnost Seznam.cz a jejich případ následně předáme policii společně s naším trestním oznámením,“ uzavřel Šumanský.

Zdroj

Ajax loader
spam@feldhost.cz