Spam stále tvoří více než polovinu e-mailové komunikace

Phishing cílící na klienty finančních organizací tvořil 37 procent všech zaznamenaných incidentů. Nejvíce spamu, celkem 14,5 procenta, pocházelo z USA. Tuto informaci uvedla to společnost Kaspersky Lab.

Tvůrci spamu a kyberzločinci rychle zareagovali na zavedení nových domén nejvyšší úrovně. Nové domény se téměř okamžitě staly místem pro distribuování reklamního spamu, phishingu a škodlivých e-mailů ve velkém.

„Co se týče prvního čtvrtletí a typů spamu na nových doménách obecně, jedním z nejžhavějších témat bylo co do počtu zpráv a počtu změn domén v hromadné korespondenci pojištění. A to jak životní a zdravotní, tak pojištění majetku, aut, zvířat nebo pohřbu,“ uvedla analytička Kaspersky Lab Taťana Ščerbaková.

Například e-maily zaslané z nové domény .work obsahovaly často nabídky na provádění různých služeb pro domácnost, výstavbu nebo instalaci zařízení. Množství zpráv z domény .science propagovalo školy nabízející dálkové studium, univerzity pro vzdělávání zdravotních sester či právníků v oboru trestné činnosti a další profese.

Zdroj

Ajax loader
spam@feldhost.cz