V tomhle baru si opravdu nezavoláte!


Majitel baru v anglickém hrabstí Sussex realizoval svůj nápad. Chtěl podpořit slovní komunikaci svých zákazníků, proto zablokoval signál mobilních operátorů. Jak zmiňuje na svých stránkách BBC Steve Tyler, na stěny nalepil stříbrnou folii, na strop dal měděné pletivo a tím vznikla jakási Faradayova klec.

Jaký byl důvod k této myšlence?
Majitel baru říká, že se zvyšoval počet lidí, kteří přišli do baru a s nikým se nebavili. Dokonce ani když přišli lidi ve dvou, prohodili mezi sebou jen pár slov. „Viděl jsem, že se to postupně zhoršuje a pomyslel jsem si ‚chci to zastavit‘,“ komentuje Tyler pro BBC. Proto se rozhodl to změnit ne pouhou rušičkou signálu, ale razantně díky Faradayovou klecí.

Pokud do baru zavítá někdo se závislostí na telefonu, je pro něj zřízen venku prostor, podobně jako mají své vyhrazené místo kuřáci. Nicméně pro nouzové případy je v baru zavedena telefonní pevná linka, dodává Tyler.

Jaká je reakce zákazníků?
Prozatím návštěvníci baru reagovali ohromně. Všichni tuto novinku uvítali. Dodus Tyler řešil jen jednu stížnost od dámy, která signál naopak měla. „Přesunuli jsme ji k jinému stolu,“ popisuje způsob řešení reklamace. 

Zdroj

Ajax loader
spam@feldhost.cz