Vrnící boty místo mapy?Pokud jste už letěli letadlem, znáte jistě palubní prodej. Koupíte v něm ledacos, od parfému po čokoládu. Společnost EasyJet se však rozhodla standardní nabídku rozšířit o poněkud nestandardní zboží. Tipnete si, o jaké? 


Chytré tenisky

Oranžové tenisky nesoucí název Sneakairs vzhledem připomínají klasické městské tenisky v barvách společnosti EasyJet. Zásadní rozdíl však není vidět na první pohled. V každé botě je modul Arduina s vibrátorem. Boty se přes bluetooth spárují s aplikací v chytrém telefonu a s pomocí GPS jejich majitel dojde k zadanému turistickému cíly bez nutného nahlížení do mapy.

Jak boty fungují v praxi?

Systém je jednoduchý. Do aplikace v mobilním telefonu se zadá cílové místo, kam chce majitel bot dojít. Vyrazí na cestu a vždy, když se přiblíží ke křižovatce, zavrní vždy jedna z bot na straně, kam se má odbočit. Máme-li zahnout doprava, zavrní pravá bota a naopak. Zatím není známá cena bot. A otázkou také zůstává co na tyto „chytré boty“ bude říkat letištní kontrola. Je jisté, že tyto boty se schovanou elektronikou rozblikají varovné majáky při každé kontrole na letišti.

Co byste na takové boty řekli Vy?

Zdroj

Ajax loader
spam@feldhost.cz