YouTube má konkurenci. Jmenuje se Amazon.

Také znáte Amazon coby internetový obchod? Koho by před pár dny napadlo, že by se pouštěl do nových vod s video tématikou. A přesně to se stalo. V úterý byla zahájena nová videoslužba Amazon Video Direct, která přímo konkuruje serveru YouTube. A nejen to. Nabízí uživatelům vkládat videa, na kterých lze poté vydělávat.
Dle serveru BBC záleží na divácích, zda si chtějí za sledování videí na Amazon Video Direct zaplatit nebo je sledovat zdarma a s reklamou. Nyní byla spuštěna první fáze služby, která je dostupná zatím jen v USA, Velké Británii, Německu, Rakousku a v Japonsku.
 

Jak videa budou vydělávat?

Jak agentura Reuters uvádí, společnost Amazon bude autorům videí vyplácet polovinu peněz, které jejich videa vynesou v podobě diváckých poplatků či příjmů z reklamy. Již nyní lze díky službě Prime Video na Amazonu využít přístup k profesionálním televizním pořadům nebo filmům. Nutno podotknout, že Prime Video je velká konkurence pro internetovou videopůjčovnu a televizi Netflix, která je provozovatelem i služby Twich nabízející sdílení videa z hraní pc her.


Zdroj

Ajax loader
spam@feldhost.cz