Česká spořitelna varuje - virus se vydává za bezpečnostní aplikaci

Máme tu další varování před nebezpečným virem, tentokrát od České spořitelny, ten kybernetičtí zločinci vydávají za bezpečnostní aplikaci.

Dostat se k potvrzovacím zprávám z internetového bankovnictví se piráti snaží prostřednictvím nezvaného návštěvníka v počítači. „V napadeném počítači klientovi nabízejí po přihlášení do internetového bankovnictví možnost zlepšení antivirové ochrany chytrého telefonu či tabletu,“ uvedli zástupci banky.

„Jedná se o podvodnou aplikaci, díky které se útočník snaží z napadeného mobilního zařízení získávat SMS zprávy včetně zpráv pro potvrzování transakcí. Česká spořitelna tuto aplikaci nenabízí,“ varovali zástupci České spořitelny.

Rozpoznat podvodnou aplikaci můžete relativně snadno jelikož je psána na první pohled špatnou češtinou a obsahuje množství gramatických chyb.

„Buďte obezřetní při používání vašeho internetového bankovnictví i mobilního telefonu. Jestliže se vám v internetovém bankovnictví nebo v mobilu objeví nabídka instalace antivirové aplikace, nereagujte na zobrazenou výzvu a neprovádějte instalaci nabízené aplikace do vašeho mobilního telefonu,“ doplnili zástupci banky.

Ukázka podvodné aplikace

Foto: Česká spořitelna

Pokud jste zákazníky České spořitelny a setkali jste se s podobnou aplikací nebo jste zaznamenali jakékoliv nezvyklé chování svého internetového bankovnictví, měli byste co nejdříve kontaktovat bezplatnou informační linku České spořitelny na telefonním čísle 800 207 207.

Není to rozhodně první pokus jak z důvěřivců dostat peníze a s největší pravděpodobností nebude ani posledním. Podvodníci neustále zkoušejí nové finty, jak se dostat na cizí bankovní účty. Na začátku října se například objevil trik zneužívající sociální síť Facebook, prostřednictvím které se snaží vylákat přihlašovací údaje.

Jak je z obrázku podvodné stránky patrné, podvodníci se nezaměřují pouze na klienty České spořitelny. Snaží se vylákat také přihlašovací údaje z Fast Bank, ČSOB, Air Bank, Era, GE Money Bank a Fio Bank.

Aktuální vzhled podvodné stránky, prostřednictvím které se snaží podvodníci vylákat přihlašovací údaje k účtu.

Foto: Česká spořitelna

Zdroj

Ajax loader
spam@feldhost.cz