Také váš mobil v mrazech trpí? Pomožte mu…


Pokud jdete ven s dostatečně plnou baterií a přesto vám mobil po chvíli přestane fungovat, tak evidentně nemá mráz rád. Zní to zvláštně, ale je to tak. Chytré telefony v mrazech trpí. A nejen to, dokonce jim hrozí kondenzace. Telefon Vám funguje naprosto spolehlivě. Ale jakmile se ochladí, baterie nevydrží tak dlouho. Přestože je plně nabita, může se mobil najednou vypnout při pokusu o zapnutí foťáku. Čím to je? Jak stoupají mrazy, stoupá i odpor akumulátoru v mobilu. Tím klesá kapacita baterie, až se mobil vypne. 

Toto rychlé „vybití“ je o to rychlejší, že současné moderní chytré telefony mají tenké tělo, většinou kovový plášť a relativně efektivní čipsety, které produkující málo odpadního tepla na to, aby udržely baterii na provozní teplotě. Jak je dle obrázku patrné, společnost Apple nepřímo uvádí, že teploty pod nula stupňů nejsou pro spolehlivé fungování mobilů příznivé. U mobilních telefonů ostatních firem to bude pravděpodobně podobné.
 Jak svému telefonu v mrazu pomoci?
Je to jednodušší než si myslíte. Zkuste dopřát telefonu více tepla. Takže mobil přesuňte z kabelky/batohu např. do kapsy u kalhot nebo vnitřní kapsy bundy. Zkrátka váš telefon potřebuje tělesné teplo.
 

Dalším rizikem v souvislosti s mrazem je rychlá změna teploty. Možná si všimnete, že po příchodu z procházky, kde bylo třeba mínus deset stupňů, vejdete to místnosti s pokojovou teplotou zhruba dvacet stupňů, mobil se Vám orosí. Jak se voda sráží na povrchu, sráží se i uvnitř, součástky korodují a přestávají fungovat. Problém nepoznáte hned, ale po nějaké době možná navštívíte servis se špatně fungujícím telefonem. Servis Vám reklamaci neuzná z důvodu koroze a vy přitom stoprocentně víte, že vám telefon do vody nespadl.

I na tento problém je řešení. Omezte rychlé přesuny z velkého chladu do tepla. Ne vždy to je proveditelné, ale nabízí se řešení. Zkuste po příchodu z venku nechat telefon zhruba čtvrt hodiny v kapse kabátu v chladnější chodbě, než ho začnete doma používat.Zdroj

Ajax loader
spam@feldhost.cz