Vyúčtování od O2? Omyl, nová vlna zavirovaného spamu je tu!

E-mailové schránky v Česku v pondělí zaplavila další z vln spamů, které se snaží z lidí vylákat peníze. Exekuce už jsou ohranou písničkou a tak se tentokrát zavirovaný spam maskuje za e-mail mobilního operátora O2. Jedná se o velmi dobrou napodobeninu, na kterou může řada lidí naletět.

„Předmět zprávy (“Moje O2"), období vyúčtování (14.9. – 13.10.) a variabilní symbol začínající trojčíslím 127 a končící trojčíslím 841 jsou prozatím vždy shodné, číslo účtu příjemce a údajná dlužná částka se odlišují, jedná se o částky ve výši kolem 200 korun, zatím vždy s 01 haléři. E-mailová adresa, ze které je spam zasílán, je totožná s oficiální adresou společnosti," popisuje O2.

E-mail obsahuje přílohu, kterou byste – stejně jako v předchozích případech – raději neměli otevírat. Podle CSIRT.CZ totiž s nějvětší pravděpodností obsahuje virus. Pokud si nejste jisti, zda máte operátorovi skutečně něco zaplatit, můžete si vše ověřit v jeho online samoobsluze nebo na zákaznické lince.

Současná vlna je už několikátá v řadě – začalo to výzvou k zaplacení pohledávky a pokračovalo přes nabídky půjček a vyúčtováním u Vodafonu, až k exekučním výzvám a posledně k výzvám k platbě za doménu. Zajímavým pojítkem je, že se spam obvykle začíná šířit v pondělí. V pondělí bychom si tedy měli dát větší pozor na to, co zaplatit.

Zdroj

Ajax loader
spam@feldhost.cz