Vše, co víme o novém telefonu Apple Iphone 15

Společnost Apple v září 2023 představila iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, své nové špičkové smartphony, které se prodávají společně s iPhonem 15 a iPhonem 15 Plus. Modely iPhone 15 Pro mají rozšířenou sadu funkcí, která není dostupná ve standardních zařízeních iPhone 15, včetně pokročilejší technologie fotoaparátu, lepšího displeje, rychlejšího čipu A17 a dalších věcí.

 

Co se na novém iPhonu změnilo?

 

Modely iPhone 15 Pro, které jsou k dispozici ve stejných velikostech 6,1 a 6,7 palce jako modely iPhone 14 Pro, mají podobný design, ale došlo u nich k několika významným změnám. Místo nerezové oceli používá Apple rám z nové slitiny titanu, která se používá i pro kosmické lodě, a k dispozici jsou nové titanové barvy včetně bílé, černé, přírodní a modré. Titan je lehčí než nerezová ocel, takže modely iPhone 15 Pro váží méně než modely iPhone 14 Pro.

 

Titan má novou matnou, kartáčovanou texturu a je doplněn hliníkovým vnitřním rámem, který zlepšuje rozptyl tepla a opravitelnost zadního skla. Apple také upravil design, takže rám má více tvarované hrany a rámečky displeje jsou mnohem tenčí. Přední strana iPhonu je nadále chráněna materiálem Ceramic Shield, o kterém Apple tvrdí, že je to nejtvrdší sklo používané ve smartphonech.

 

A co displej?

 

Apple používá stejný Super Retina XDR displej jako loni s technologií Always-On a obnovovací frekvencí 120 Hz ProMotion. iPhone 15 Pro Max má rozlišení 2796 × 1290, zatímco iPhone 15 Pro má rozlišení 2556 × 1179. Kromě zeštíhlených rámečků nedošlo na displeji k žádným změnám a má také stejný Dynamic Island v horní části.

 

USB-C Port

 

Namísto portu Lightning mají modely iPhone 15 Pro port USB-C, který nabízí přenosovou rychlost USB 3 až 10 Gb/s. Nabíjení nyní probíhá pomocí kabelu USB-C, takže můžete používat stejný kabel pro nabíjení iPhonu, iPadu i Macu. Díky portu USB-C lze iPhone používat k přímému nabíjení sluchátek AirPods nebo hodinek Apple Watch. Nadále je k dispozici 15W nabíjení MagSafe a Apple přidal podporu bezdrátového nabíjení Qi2.

 

K dispozici je přizpůsobitelné tlačítko Action, které je vytvořeno po vzoru tlačítka Action na hodinkách Apple Watch Ultra a nahrazuje přepínač ztlumení zvuku. Lze ho nastavit na jednu z několika funkcí, jako je spuštění fotoaparátu, zapnutí svítilny, nahrání hlasové poznámky nebo aktivace zkratky. Akční tlačítko je propojeno s dynamickým ostrůvkem pro vizuální zpětnou vazbu, která doprovází haptickou odezvu.

 

 

Vaše fotografie budou ještě lepší

 

Vylepšený hlavní fotoaparát s rozlišením 48 megapixelů nabízí lepší výkon při slabém osvětlení a nové výchozí rozlišení 24 megapixelů, které nabízí vysoce kvalitní snímky při praktické velikosti souboru, což je zlepšení oproti předchozímu výchozímu rozlišení 12 megapixelů. Hlavní fotoaparát lze nastavit na různé ohniskové vzdálenosti, včetně 24 mm, 28 mm a 35 mm, a k dispozici je možnost pořizovat 48megapixelové snímky HEIF, které zabírají méně místa než snímky RAW.

 

Portrétní fotografie se nyní pořizují automaticky, kdykoli je v záběru osoba nebo domácí zvíře nebo když klepnete na tlačítko pro zaostření, takže můžete po pořízení snímku upravit hloubku a ohnisko, i když nezvolíte portrétní režim. Snímky obsahují ostřejší detaily, živější barvy a lepší výkon při slabém osvětlení. Noční režim je ostřejší než dříve a funkce Smart HDR 5 zachycuje objekty a pozadí s věrnějšími odstíny pleti a jasnějšími světly, bohatšími středními tóny a hlubšími stíny při prohlížení v aplikaci Fotografie.

 

K dispozici je nový ultraširokoúhlý fotoaparát, který propouští více světla. iPhone 15 Pro má standardní teleobjektiv s 3× zoomem, ale iPhone 15 Pro Max je vybaven vylepšeným teleobjektivem s 5× zoomem, který používá novou konstrukci tetraprismů. Apple představil nový systém optické stabilizace obrazu, který zahrnuje modul automatického zaostřování s 3D posunem snímače pro jasnější fotky.

 

Aktualizace čipu a hardwaru

 

Čip A17 Pro je první 3nanometrový čip společnosti Apple, postavený na aktualizovaném uzlu. Apple uvádí, že zahrnuje největší přepracování GPU v historii Applu a výkon GPU je až o 20 % vyšší než u A16. Výkon CPU je až o 10 % vyšší. Nový Neural Engine je až 2× rychlejší.

 

Díky šestijádrovému GPU mohl Apple přidat hardwarově akcelerovaný ray tracing, který iPhonu poprvé umožňuje spouštět konzolové hry jako Assassin's Creed Mirage a Resident Evil 4, a navíc vylepšuje aplikace pro rozšířenou realitu. Pro efektivnější streamování videa je k dispozici speciální dekodér AV1. A17 Pro pohání funkci, která umožňuje připojení iPhonu k externímu úložišti pro záznam videa ve formátu 4K 60 snímků za sekundu ProRes přímo na úložné zařízení. K této funkci Apple přidal možnost kódování Log, takže modely iPhone 15 Pro jsou prvními chytrými telefony, které podporují systém Academy Color Encoding System používaný filmaři.

 

Později v tomto roce budou modely iPhone 15 Pro schopny nahrávat prostorové 3D video, které bude možné prohlížet na zařízení Apple Vision Pro, až bude v příštím roce uvedeno na trh.

 

Zbytek informací, které vás budou zajímat

 

Apple přidal čip Ultra Wideband druhé generace, který umožňuje propojení dvou iPhonů s tímto čipem na 3x větší vzdálenost. Vylepšená konektivita pohání novou funkci Přesné vyhledávání pro funkci Najdi mé přátele, která umožňuje lokalizovat přátele v přeplněných oblastech pomocí funkce Přesné vyhledávání. Součástí je podpora Wi-Fi 6E pro až 2x vyšší rychlost Wi-Fi a přístup k 6GHz pásmu při spárování s Wi-Fi 6E routerem. Přidána byla také podpora vláken pro budoucí integraci do aplikace Domácnost.

 

Nouzové SOS přes satelit je rozšířeno o nouzovou silniční pomoc přes satelit, takže pokud máte problém s autem v oblasti bez mobilního nebo Wi-Fi signálu, můžete pomocí satelitních služeb kontaktovat AAA, partnera společnosti Apple pro tuto činnost v USA.

 

Závěrem lze říci, že uvedení telefonů Apple iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max v září 2023 představuje významný skok v technologii chytrých telefonů. Tato zařízení přicházejí s množstvím inovativních funkcí a vylepšení, která slibují pozvednout uživatelský zážitek na novou úroveň.Od přijetí lehkého rámu z titanové slitiny až po zavedení přizpůsobitelného akčního tlačítka Apple prokázal své odhodlání posouvat hranice designu a funkčnosti. Displej Super Retina XDR s technologií ProMotion v kombinaci s portem USB-C pro rychlejší přenos dat a všestranné možnosti nabíjení dále upevňují postavení těchto iPhonů jako špičkových zařízení.

 

Vylepšení systému fotoaparátu, včetně 48megapixelového hlavního fotoaparátu a automatického portrétního fotografování, slibují vynikající kvalitu snímků v různých scénářích. Čip A17 Pro s 3nanometrovou architekturou a zvýšeným výkonem GPU a CPU staví iPhone řady 15 Pro do pozice výkonných nástrojů pro hraní her a tvorbu obsahu. Začlenění technologie Ultra Wideband druhé generace a rozšířené možnosti připojení, jako je Wi-Fi 6E a podpora vláken, navíc demonstrují snahu společnosti Apple o bezproblémovou integraci zařízení a zvýšení uživatelského komfortu.

 

Díky těmto pokrokům jsou iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max připraveny nastavit nové standardy v odvětví chytrých telefonů a nabízejí přesvědčivou kombinaci designu, výkonu a inovací pro technologické nadšence a mobilní uživatele po celém světě.

Toto je sponzorovaný článek

 
Ajax loader
spam@feldhost.cz