Nahradí smartphone klasický fotoaparát?


Přestože se výrobci všemožně snaží nabídnout zákazníkům nové a nové fotoaparáty, realita bývá jiná. Dle statistik z údajů sociální sítě Flickr vyhrávají příčky v oblíbenosti chytré telefony – konkrétně iPhone. 

Pokud by Vás zajímalo, jaké bylo pořadí chytrých telefonů obecně, tak první tři příčky obsadila společnost Apple. Nejpoužávanější je iPhone 6, druhý v pořadí je iPhone 5Sa třetí 6S. Jediný chytrý telefon, který nemá logo nakousnutého jablka a dostal se do TOP 5 je Samsung s typem Galaxy S6. Páté místo obsadil iPhone 6 Plus. 

Nutno upozornit, že se jedná jen o statistiku týkající se oblíbenosti chytrých telefonů z hlediska focení pouze na zmíněné síti Flickr. Nicméně se jedná o velmi oblíbenou síť, kterou používá více než 100 miliónů uživatelů.
 

Nahradí smartphone klasický fotoaparát?
Některé chytré telefony mají stejný počet megapixelů jako mají fotoaparáty, nebo dokonce vyšší. Nicméně v čem se mobilní telefony s fotoaparáty nemůžou porovnávat je zoom. Chytré telefony nenabízí optický zoom, tedy možnost přiblížit si focený objekt. Dalším rozdílem je možnost ostření a další úprava snímku. Smartphone zaostří dotykem na displeji, zatímco fotoaparát má dané ostřící body. Vyfocený snímek si v chytrém telefonu můžete upravit díky přednastaveným filtrům jak chcete a udělat ze snímku např. „dobovou“ fotografii ze 70. let.
 

Máte zájem o pokročilá nastavení?
Pokud jste zkušenější fotograf fotící chytrým telefonem, určitě využíváte panoramatické focení. Tuto možnost uvítáte například při focení výhledu do krajiny, což běžný záběr nezachytí celé. Některé chytré telefony mají dokonce možnost pracovat i s hloubkou ostrosti, kdy si zaostříte na daný objekt, a zbytek se rozmaže. Stejně lze využít nastavení i expozice, sytosti či kontrastu.
Ať už fotíte nebo natáčíte videa, je u chytrého telefonu nutno myslet na to, že čím kvalitnější rozlišení nastavíte, tím je vyšší nárok na úložný prostor.
 

Zdroj

Ajax loader
spam@feldhost.cz