Chytrý polštář – nový člen ve skupině „chytrých“ produktů
Všichni jste již slyšeli nebo někdy využívali chytré hodinky, sporttstery atd. Nicméně do skupiny výrobků, které nesou jméno „chytré“ budou nově patřit i polštáře. Ano, chytré polštáře budou umět pouštět Vaší oblíbenou hudbu, monitorovat průběh Vašeho spánku nebo simulovat východ slunce.
Myšlenku na vznik chytrých polštářů, tzv. Sunrise Smart Pillow představil Jacob, produktový designér polštáře. Prý si jeho vznik žádá dnešní doba a dodává: „Žijeme v uspěchané době a zapomínáme na nejdůležitější část našeho dne – spánek. Studie přitom ukazují, že vzbudit se v nesprávném spánkovém cyklu může mít stejně negativní účinky jako nejít spát vůbec. Všichni potřebujeme vstávat včas, ale způsob, jakým to děláme, je nepřirozený. A to se musí změnit.“

Miliónový výdělek
Chytrý polštář se prvně objevil na serveru Kickstarter, který pomáhá získat finanční prostředky na uskutečnění různých podnikatelských záměrů. Objednalo si ho téměř 1500 lidí a to ještě kampaň zhruba tři týdny potrvá. Dosud si tedy tvůrci kampaně připsali na účet necelých pět miliónů korun, což je čtyřnásobek požadované částky. Je tím tedy potvrzeno, že se novinka skutečně začne vyrábět.

Kolik polštář bude stát?
Cena byla v rámci crowdfunfingové kampaně uvedena 2500 Kč. Je ale možné předpokládat, že cena se ve volném prodeji zvýší.

Co bude polštář umět?
Asi největší předností chytrého polštáře má být funkce „simulace východu slunce“. V praxi to znamená, že na Vaše zavřená oční víčka bude pozvolně působit sílící červeno-oranžové světlo, a to po dobu pěti až třiceti minut. Na jeho základě by vaše tělo mělo přestat produkovat spánkový hormon melatonin, začít vytvářet hormon uvolňující energii a zajistit tak vaše přirozené vzbuzení.

Abyste nezaspali, bude mít polštář integrovaný chytrý budík s monitorováním spánkového cyklu. Díky němu bude zajištěno, že se probudíte ve správný čas, ve správném spánkovém cyklu. Probouzení i usínání bude možné zpříjemnit oblíbenou hudbou, zvuky přírody či poslech vybraných audioknih. Aby toho nebylo málo, můžete polštář využít i při čtení, jako lampičku. K jeho ovládání budete potřebovat smartphone nebo kompaktní dálkový ovladač.

Zdroj

Zdroj foto: archív výrobce
27. 04. 2017
Ajax loader
spam@feldhost.cz